PH پوست چیست؟

  • ۱۴۰۱/۶/۷،‏ ۱۰:۴۴
  • ۸۴ بار
PH یک مقیاس عددی است که مقیاس PH از 1تا 14 است و PH7 خنثی در نظر گرفته میشود و PH پوست میزان اسیدی و قلیایی بودن پوست را نشان میدهد.

PH یک مقیاس عددی است که میزان اسیدی یا قلیایی بودن چیزی را نشان می‌دهد. PH مخفف دو کلمهHYDROGEN    و  POTENTIAL می‌باشد. که به میزان غلظت یون های هیدروژن در هر ماده ای اشاره دارد مقیاس PH در اوایل سال های 1900 میلادی توسط یک شیمیدان دانمارکی برای اندازه گیری اسیدیته و قلیایی طراحی شد. مقیاس   PHاز 1  تا 14 است و PH7 خنثی در نظر گرفته می‌شود. میزان پایین‌تر اسیدی و بالاتر قلیایی یا غیر اسیدی است. PH مناسب پوست و تعادل سازی آن در مقدار مناسب تاثیر زیادی بر سلامت پوست و تعریق دارد. PH نامتعادل، زیاد و قلیایی شده محل تجمع انواع باکتری‌ها هست. اما در طول روز قلیایی شدن پوست یک فرآیند معمول هست که رخ می‌دهد. روی پوست یک پوشش نازک اسیدی است که حاوی اسیدهای چرب هست. PH پوست انسان سالم نسبتا اسیدی بوده که این خاصیت اسیدی از رشد باکتری جلوگیری می‌کند. با اسیدیته بیشتر پوست شما با میکروب های مضر و آسیب رساندن به رادیکال های آزاد ممکن است روند پیری را افزایش دهند. پوست زمانی در بهترین حالت خود خواهد بود که تعادلی بین سطح اسیدی و قلیایی آن باشد.

PH بالای 7 قلیایی و PH  پایین 7 اسیدی استPH پوست اسیدی ضعیف است.PH  پوست در حالت ایده آل 5/5 هست یعنی نسبتا اسیدی. این خاصیت باعث جلوگیری از رشد باکتری خواهد شد. علاوه بر این، PH پوست در همه نقاط بدن مقدار متفاوتی دارد مثلا زیربغل، کشاله‌ ران، لای انگشتان و این نقاط PH بالاتری نسبت به سایر نقاط دارند و بیشتر در مقابل رشد باکتری و عفونت‌های قارچی آسیب پذیر هستند این PH در افراد با جنسیت متفاوت، نژاد متفاوت، سن، نواحی مختلف بدن، ترشح چربی پوست متفاوت، رطوبت پوست متفاوت، رنگ پوست متفاوت است. مثال: افراد با پوست تیره تر، یا آقایان PHپوست پایین‌تری دارند. عاملی دیگر که باعث افزایش PH می‌شود شستشوی پوست هست یا ترشح سبوم و در افراد با آکنه باعث کاهش PH می‌شود. رطوبت بالای پوست باعث قلیایی شدن PH می‌شود که تغییر این PH در همه این موارد باعث مهیا شدن محیطی برای پرورش عفونت و باکتری می‌شود. شامپو بدن دئودورانتی کامان با برخورداری از تکنولوژی  PH Balance +Odor Care و ثابت نگه داشتن PH بین 4.2 و 5.6 با فراهم سازی محیطی مناسب باعث تنظیم این تعادل در تمام نقاط بدن و تنظیم بوی بدن به رایحه خوشایند شده و از پوست بدن شما در طی شستشو و در طول روز در مقابل تغییر PH، بو و باکتری محافظت می‌کند. وقتی لایه‌ی اسیدی روی پوست صورت بسیار قلیایی شود، پوست بسیار حساس و خشک می‌شود. همچنین ممکن است التهاب و نشانه های پیری به دلیل آنزیم هایی که کلاژن را از بین می‌برند به وجود آید.

سلامت پوست فقط درPH  آن خلاصه نمی‌شودPH  تمام مسائله پوست نیست و فقط بخشی از معادله است.

محصولات دارای تکنولوژی PH Balance +Odor Care

تنوع۱: مدل Scrubbing با طرح نمک دریایی

شامپو بدن ژلی مناسب انواع پوست

تنوع۲: مدل Wake up مناسب آقایان با طرح لیمو نعنا

شامپو بدن ژلی مناسب آقایان

تنوع۳: مدل Moisture+ با طرح نارگیل فندق

شامپو بدن کرمی مناسب پوست‌ خشک و حساس

تنوع ۴: مدل Power care با طرح عسل و بری

شامپو بدن کرمی مناسب انواع پوست

تنوع۵: مدلHappiness با طرح لوندر بامبو

شامپو بدن کرمی مناسب انواع پوست

بالا